Praha 2018

Podzimní prázdniny jsme se rozhodli strávit v Plzni a Praze. V původním plánu jsme počítali až s výjezdem v sobotu ráno, ale chtěli jsme nejen vyjet do Techmanie v Plzni, ale také se zúčastnit akcí v Praze, plánovaných na neděli. Už v pátek večer jsme přijeli do Prahy, vyřídili si průkazky PID a ubytovali se. 
V sobotu jsme vyrazili do Plzně a prozkoumali vědecké centrum Techmania. Líbilo se nám tam, ale po obědě jsme se již vydali zpět a zamířili do Aqapalace v Čestlicích, kde jsme tři hodiny strávili většinou na tobogánech a divoké řece.  
V neděli ráno jsme nejprve jeli na výstavu zbraní na Letné, pak se protlačili do Technického muzea a tam se rozhodovali, jak dál v deštivém počasí. Část výpravy zamířila do teplé ubytovny, odvážlivci pak pokračovali do centra Prahy. Potěšil nás obnovený orloj, poslechli jsme si Tomáš Kluse a rychle metrem na vojenskou přehlídku. Po skončení přehlídky jsme už také zamířili do tepla. Večer jsme se těšili na orloj, ale nepodařilo se nám vybrat správné místo a tak jsme viděli jen částečně.  
V pondělí jsme využili akce ZOO Praha a za slevněné vstupné jsme se pobavili pohledem na zvířata. V restauraci Oceán jsme poobědvali a už byl čas zajet pro zavazadla a připravit se na cestu domů. Většina se nejvíce těšila, že si ještě v úterý může pospat.
Děkujeme Městu Orlová za poskytnutý příspěvek..
 
Praha 1    Praha 2    Praha 3     Praha 4        Praha 5     Praha 6

Praha 2017  

            V den státního svátku 28. září jsme naplánovali celodenní výlet do Prahy. Využili jsme víkendové slevy ČD, kdy na jednu jízdenku jsme se nejen dostali tam a zpět, ale mohli i využít celodenní cestování MHD po Praze. Pro naši velkou skupinu jsme museli objednat místenky pro cestu tam i zpět. Těšili jsme se i na jízdu metrem a pražskými tramvajemi. Vzhledem k tomu, že bylo pěkné počasí, tak jsme se rozhodli nejprve navštívit Aquapalace a teprve poté se přesunout na Pražský hrad a pak postupně procházet historickou Prahou. Pro vstup do hradu jsme si naštěstí vybrali vchod od tramvajové zastávky Pražský hrad, kde nebyla příliš velká fronta lidí čekajících na bezpečnostní prohlídku před vstupem do objektu. Pomalu jsme prošli objekt Pražského hradu a pak pěšky scházeli po starých zámeckých schodech směrem ke Karlovu mostu.  Z historického centra jsme se na nádraží opět dopravili tramvají. Unavení, ale spokojení jsme usedli do zpátečního vlaku.
Poděkování patří městu Orlová za dotaci, která nám umožnila tuto akci uspořádat.
Praha 1    Praha 2    Praha 3    Praha 4    Praha 5    Praha6