Pacovské dovádění

    Již několik generací dětí se v našem oddíle vystřídalo od roku 1993, kdy jsme poprvé navštívili akci s mnohoslibným názvem „Pacovské dovádění“.  I letos přibyla další jména orlovských závodníků na plaketách vítězů. Petra Paluchová zvítězila v kategoii mladších žákyň a Hana Gabzdylová mezi dorostenkami. Další pěkné ceny si odnesly Julie Jordanová za 2.místo a Simona Wybraniecová za 3. místo v kategorii mladších žákyň. Nejzkušenější závodnice této kategorie, Lucie Badurová, obsadila až 5.místo, když ve startovním průkaze nesprávně označila průchod azimutovými úseky a dostala přirážku 10 minut ke svému běžeckému času.

    Po vyhodnocení závodu a bohaté tombole, na kterou se všichni těšili, následoval krátký odpočinek a příprava na další část programu – noční výsadek. Jedná se o orientaci v neznámém terénu za použití mapy okolí a buzoly. Naše výprava se rozdělila do 2 skupin. Nováčci a děti do 11 ti let absolvovali trasu cca 5 km v doprovodu vedoucí p.Vilhelmové. Příliš nebloudili a tak se již po necelých 2 hodinách objevili v cíli, kde právě ladila své nástroje countryová kapela Jezevci. Děti se občerstvili pečeným kuřetem a vyčkali odjezdu autobusu do místa ubytování ve škole v Pacově. Nejmladším se podařilo v autobuse usnout, ale celkem bez obtíží se podařilo je vzbudit a dojít s nimi ke spácákům ve třídě.

    Děvčata ve věku 12 až 15 let pak šla samostatně trasu asi 10 km. Tato skupina sice dorazila těsně před odjezdem prvního autobusu, ale děvčata si chtěla nejen pochutnat na kuřeti, ale také si poslechnout kapelu a posedět u ohně. Na ubytování pak dorazila až v době, kdy mladší již dávno spokojeně spali.

Poděkování patří nejen všem účastníkům za dobrou reprezentaci města, ale i městu Orlová za dotaci na dopravu.

Pacov1    Pacov2    Pacov3    Pacov4